Nazan Deniz

Alex: "Daum'un sözleri rahatsız etmedi" B-261910-%C3%BCye_ol

Join the forum, it's quick and easy

Nazan Deniz

Alex: "Daum'un sözleri rahatsız etmedi" B-261910-%C3%BCye_ol

Nazan Deniz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

border=0

Alex: "Daum'un sözleri rahatsız etmedi"

Kankis
    Kankis
    Administrator
    Administrator

Alex: "Daum'un sözleri rahatsız etmedi" Empty Alex: "Daum'un sözleri rahatsız etmedi"

Mesaj tarafından Kankis Çarş. Ağus. 26, 2009 2:07 pm

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex de Souza, teknik direktör Christoph Daum'un, sorumluluğun birkaç oyuncuya dağılması hakkındaki sözlerinden rahatsızlık duymadığını söyledi.

Kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Brezilyalı futbolcu, Daum'un kaptanlık konusunda yaptığı açıklamalardan rahatsızlık duymadığını kaydetti.

Daum'un sözlerinden sonra "Alex idmanda isteksizdi" gibi haberlerin çıkabileceğini vurgulayan Alex, "ne söylemek istediğini ben anladım. O, her futbolcunun aynı oranda sorumluluk almasını istiyor. Onun söylemek istediklerini yanlış algılayanlar ancak art niyetli olabilir" dedi.

Fenerbahçe'de oynamaya layık görünen her futbolcunun bir gün kaptanlık bandını da takabileceğini anlatan Alex şöyle devam etti:

"Christoph Daum, daha önce de söylediğim gibi Fenerbahçe'ye gelmem konusunda beni ikna etmiş kişidir. Kendisinin tecrübesi ve teknik direktörlüğüne karşı büyük bir beğenim var. Takımda yer alan her futbolcu kaptanlık görevini omuzlarında hissettiği anda, daha büyük bir şevk ve dikkatle oynayacaktır. Hepimiz birlikte hareket edersek işlerimiz aynı oranda kolaylaşacaktır.

"Alex'in kaptan olup olmaması o kadar da önemli değil. Ben takım oyuncusuyum. Fenerbahçe için mücadele eder, Fenerbahçe için savaşırım. Takımım başarılı olduğu sürece mutlu olurum, ancak başarısız olursa kaptanlığın bir önemi kalmaz. Arkadaşlarım sorumluluk aldıkça ve başarılar sağlandıkça Fenerbahçe kazanacaktır."

Alex, UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Honved ile ilgili ise "Avrupa'da her takımın güçlü olduğunu düşünmeniz ve bu doğrultuda hazırlanmamız gerekiyor. Rakibimizi hafife almıyoruz ve her zaman olduğu gibi her maçı adım adım düşünürüz. Bundan sonra da bu böyle olacak" yorumunu yaptı.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:28 am