Nazan Deniz

Karaman: "Masörden bile feyz alırım B-261910-%C3%BCye_ol

Join the forum, it's quick and easy

Nazan Deniz

Karaman: "Masörden bile feyz alırım B-261910-%C3%BCye_ol

Nazan Deniz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

border=0

Karaman: "Masörden bile feyz alırım

Kankis
    Kankis
    Administrator
    Administrator

Karaman: "Masörden bile feyz alırım Empty Karaman: "Masörden bile feyz alırım

Mesaj tarafından Kankis Çarş. Ağus. 26, 2009 1:55 pm

Trabzonspor'da sportif direktörlük görevine getirilen Ünal Karaman, kulübte görev yapan herkesle işbirliği yaparak başarılı olmaya çalışacağını söyledi.

Trabzonspor sportif direktörü Ünal Karaman, takımın Hollanda'da kamp yaptığı otelde bir basın toplantısı düzenledi.

Karaman, Trabzon'a döndüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, "görevi kabul ederken sadece, 'Fenerbahçe böyle bir hamle yaptı, biz de bu yüzden yapıyorsak bu doğru bir düşünce değil' dedim. Trabzonspor bizden yardım istedi. Bizde gücümüzün yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

Hugo Broos'un şu anda anda Trabzonspor'da çalışabilecek en iyi teknik direktör olduğunu savunan Karaman şöyle devam etti:

"Gücümün yettiğince ne şekilde ona nasıl yardımcı olabileceksem onu yapmaya çalışacağım. Elbette ki paylaşımlarımız olacak ve Trabzonspor'u daha iyiye, daha güzele götürme anlamında fikir alışverişimiz olacak ama bunun içerisinde asla ast-üst kavgası olmayacak. Bizim ortak paydamız Trabzonspor ve hepimiz onun başarısı için çalışıyoruz."

Teknik direktörlük kariyerine kesin bir nokta koymadığını söyleyen Karaman, "meslektaşlarımızın hala 70'lere kadar çalıştığı dönemde, ben de başarılı olacağım bir konuyu ancak askıya almış sayılırım" dedi.

"Kulübeye çıkmam"

Trabzonspor'un yeni sportif direktörü, kulübeye çıkması gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmayacağını vurguladı:

"Kulübede kulübümüzü en iyi şekilde temsil edecek yetenekte hocalarımız mevcut. Yeteneğimiz ölçüsünde kulübümüze faydalı olmaya çalışacağız.

"Hiç kimse tek başına bir şey başaramaz. Trabzonspor adına görev yapan adamlardan lütfen alt kimlik, üst kimlik aramayın. Ben hocalardan da, masörden de feyz alırım. Yönetimle de, hocayla da istişare yapacağız.

"Futbol pastası artık çok büyüdü. Bunları tek başına yapmamız mümkün değil. Hiçbir akıllı beyin bu sorumluluğu tek başına almaz. Ama mutlaka bizim üstüne basa basa, bu doğrudur dediğimiz, olması gerekendir dediğimiz noktalar olacak. Bunları ciddi anlamda tartışacağız."

"Bütünlük sağlayamazsak sorun yaşarız"

Ünal Karaman, taraftarlarla kucaklaşmaya büyük önem vereceklerini ifade ederek, "kulübün mutlak sahibi olan taraftarlarla kaynaşmaya çalışacağız. Trabzonspor adına bütünlük ve birlik sağlayamazsak acı yaşarız. Rakiplerimizin güçlü olduğu bir ortamda en az onlar kadar bütünlük sağlayamazsak ciddi sorunlar yaşarız" dedi.

"Yarım kalan işimi bitirmek istiyorum"

Karaman, Trabzonspor'da futbolcu olarak kazanamadığı şampiyonluğu şimdi başarmak istediğini söyledi.

"Karakterimi az buçuk tanırsınız, zoru severim. Yarım bıraktığımız bir iş vardı. Futbolcu olarak başaramadığımız, fair-play anlamında ciddi işler yapmamıza rağmen sonlandıramadığımız bir şampiyonluk vardı. Allah inşallah bize bunu nasip edecek. Bunu başarmak için hangi yeteneğimiz varsa onu kullanacağız."

"Hocamınız başarılı olması için çalışacağım"

Karaman, teknik direktör Hugo Broos'la bir görüşme yaptığını da vurgulayarak, "kafasında soru işaretleri vardı. İnanıyorum o da zaman içerisinde rahatlayacak ve güçlendiğini hissedecek. Başarılı olması için mevcut gücümle ona yardımcı olmaya çalışacağım. Takım hakkında konuştuk. Oyun sistemiz ve disiplinimiz hakkında konuştuk. Bunu konuşmak kadar da güzel bir şey yok" diye konuştu.

"Transferi tek başıma yapamam"

Karaman, "transfer çalışmalarını siz mi yürüteceksiniz şeklindeki soruya" ise şöyle cevap verdi:

"Şu an geçmiş dönemde konuşulan rakamlar konuşulmuyor. Artık transfer pastası çok büyüdü ve ciddi rakamlar dönüyor. Ben tek başıma zaten öyle bir sorumluluğu da almak istemem. Çünkü bu para Trabzonspor'un parası, taraftarların kendi yaşamlarından feragat ederek verdiği para. Biz en ucuz maliyetle en yüksek verimi elde etmeye çalışacak transfer politikası izlemeye çalışacağız.

"Zaman içerisinde mutlak yapmamız gereken transferler varsa, Trabzonspor herkesten daha fazla verecek parası ve o parayı bulabilecek gücü var. Ama bunu belli bir ciddiyet ve sorumluluk içerisinde yapacağız. Bunun içerisinde mutlaka bir beyin fırtınası olacak."

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:46 am