Nazan Deniz

Galatasaray'da Keita imzaladı B-261910-%C3%BCye_ol

Join the forum, it's quick and easy

Nazan Deniz

Galatasaray'da Keita imzaladı B-261910-%C3%BCye_ol

Nazan Deniz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

border=0

Galatasaray'da Keita imzaladı

Kankis
    Kankis
    Administrator
    Administrator

Galatasaray'da Keita imzaladı Empty Galatasaray'da Keita imzaladı

Mesaj tarafından Kankis Çarş. Ağus. 26, 2009 1:37 pm

Galatasaray'ın Lyon'dan transferi Abdul Kader Keita, Florya Metin Oktay tesislerinde taraftarların da katıldığı törende resmi sözleşmeye imza attı.
    Sarı-kırmızılı takımın sekiz milyon euroya Lyon'dan aldığı Keita, taraftarların büyük sevgi gösterileri eşliğinde Florya Metin Oktay tesislerinde üç yıllık sözleşme imzaladı.
    Konuşmasına "Selamınaleyküm" diye başlayan Keita "buraya gelmemde taraftarın büyük etkisi oldu. Galatasaray'da özel hayatımla değil futbolumla gündemde olacağım" dedi.
    Türkiye'de oynayacak tek Fildişili futbolcu olacağını belirten Keita, "Galatasaray büyük bir kulüp, belki Lyon'dan bile büyük. Rijkaard iyi bir antrenör, onunla çalışmak heyecan verici" diye konuştu.
    Kanatta daha etkili olduğunu, gerekirse forvet pozisyonunda da oynayabileceğini söyleyen Keita, "performansımla taraftara yaklaşmam lazım" dedi.
    Abdul Kader Keita, iki sezon önce Lille'den Lyon'a 18 milyon euroya transfer olduğunu hatırlatarak, "Lille'in bu parayı hak ettiğini düşünüyorum. Şimdi Galatasaray, beni Lyon'dan transfer etmek istediyse, demek ki belli özelliklerim onların hoşuna gidiyordur. Benim yapmam gereken, Galatasaray'a *** olduğum 8.5 milyon euronun karşılığını iyi bir şekilde vermek, yapacağım işle bu maliyeti çıkartmak" diye konuştu.
    Sarı-kırmızılı taraftarların kendisine gösterdiği ilgiye çok sevindiğini vurgulayan Keita sözlerini şöyle sürdürdü:
    "Doğrusu bu kadar büyük ilgi beklemiyordum. Beni karşılamaya bu kadar güzel bir kalabalığın gelmesi mutluluk verici. Şimdi yapmam gereken, onlara yaklaşmaktır, çünkü taraftar oyuncuya yaklaşmaz, oyuncu taraftara yaklaşır. Bu ilgiye layık olduğumu göstermem, bu ilgiyi hak etmem lazım. Performansımla taraftara yaklaşmam lazım."
    Keita'nın imza töreninde konuşan futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel, "Keita'yı 3-4 senedir takip ediyorum, kendisinin yeteneğine ve Galatasaray'a büyük faydasının olacağına inanıyorum" diye konuştu.
    Üstünel en az bir oyuncu daha transfer edeceklerini ve bunun kesinlikle yabancı olacağını, Tobol maçı sonrasında Rijkaard'ın talebine göre transfere devam edebileceklerini söyledi.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 8:17 am